Вінницька дитяча художня школа

відкрий себе для арт-сучасностіВінницька дитяча художня школа –  початковий художній навчальний заклад, програма якого розрахована на отримання учнями початкової художньої освіти протягом 4 років і містить наступні дисципліни: академічний рисунок, живопис, композицію, історію мистецтв, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, компютерну графіку. Влітку також проводяться екскурсійно-пленерні заняття в межах міського середовища.

У 2010 році заклад відзначив свій 50-ти річний ювілей. Школу було засновано у 1960-ому році. Це одна із найстаріших мистецьких шкіл Поділля. У 1966-му році після тривалих територіальних поневірянь школу розмістили у старовинному будинку на розі вулиць Архітектора Артинова та Першого Травня. У даному приміщенні вона знаходиться і по сьогодні. Оригінальна будівля у стилі модерн була зведена як особняк на початку XX ст. і до теперішнього часу школа залишається однією з найяскравіших архітектурних прикрас міста.

Засновником школи та першим директором був - художник-графік Яків Остапов, далі -  Юрій Леонідович Рожньов, Петро Констянтинович Стрибков, Світлана Анатоліївна Довгань.

На даний час школу очолює – Стафійчук Наталія Анатоліївна

Контингент школи складає – 220 учнів. Навчально-виховну роботу у Вінницькій дитячій художній школі здійснюють 18 викладачів, серед яких 95% мають вищу освіту.

При школі створене відділення, що працює на засадах самоокупності, до структури якого входять групи для дітей (групи раннього художньо-естетичного розвитку, підготовчі рупи, групи комп’ютерної графіки та групи за напрямками декоративно-прикладного мистецтва) а також групи для дорослих ( вечірня художня студія, комп’ютерний дизайн та графіка та групи за напрямками декоративно-прикладного мистецтва). На заняттях використовуються методичні розробки викладачів школи.

За роки свого існування школа дала путівку у мистецьке життя понад 1900 своїм випускникам, серед яких є відомі художники - викладачі вищої школи мистецтв, члени Національної спілки художників України.
Крім освітянської роботи, педагогічний та учнівський колективи ВДХШ приймають активну участь у культурно-мистецькому житті міста. Це – організація тематичних та персональних виставок учнів, випускників та викладачів школи , участь у художніх конкурсах, фестивалях та проектах на міжнародному, всеукраїнському, обласному рівнях та участь у загальноміських святах і заходах. Досить активну участь учні школи беруть у загальноміських конкурсах: «Малюємо старовинну Вінницю», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», виборюючи у них перші місця.